Aktywne filtry

Broń palna

Czym Jest broń palna?

zgodnie z definicja z ustawy - jako  broń palną określa każdą przenośną, wyposażoną w lufę broń, która miota, jest przeznaczona do miotania lub daje się łatwo przerobić tak, by miotać pocisk lub ładunek rażący w wyniku działania materiału wybuchowego.

Oferta broni palnej naszego sklepu obejmuje marki reprezentujące najlepszych producentów na świecie. Należą do nich różne modele broni takich producentów jak Wilson Combat, Zev Technology, POF-USA czy Cabot Guns. Broń palna wymienionych producentów można podzielić na wiele sposobów: broń krótka, broń długa, broń centralnego zapłonu lub broń bocznego zapłonu. Przy zakupie broni palnej można wziąć pod uwagę wiele kryteriów, do których należy m.in. koszt broni palnej, przeznaczenie broni palnej, wielkość broni palnej, renomę. Broń palna, podobnie jak broń biała może stanowić motyw przewodni do budowy kolekcji broni. Posiadanie broni palnej może dać wiele przyjemności związanej z jej użyciem sportowym i taktycznym. Obecnie w naszym asortymencie nie występuje broń czarnoprochowa. 

Poniżej postaramy się przedstawić rożne rodzaje broni palnej.

- centralnego zapłonu

Broń palna centralnego zapłonu to rodzaj broni, w której proces zapłonu prochu zachodzi poprzez zainicjowanie wybuchu w spłonce umieszczonej centralnie. Pomimo wynalezienia tego rodzaju amunicji broni palnej centralnego zapłonu wiele lat temu istota działania broni palnej nie zmieniła się. W przypadku broni palnej centralnego zapłonu, mechanizm spustowy uderza w iglicę, która natomiast uderza w spłonkę i powoduję zainicjowanie kontrolowanego wybuchu prochu wewnątrz łuski osadzonej w komorze nabojowej. Ciśnienie gazów prochowych wypych w przód pocisk. Współczesna bron palna centralnego zapłonu wyposażona jest w lufy gwintowane co ułatwia stabilizację pocisku w locie. Broń centralnego zapłonu jest w większości wypadków droższa niż broń bocznego zapłonu.

- bocznego zapłonu

Broń strzelecka bocznego zapłonu w przeciwieństwie do centralnego charakteryzuje się umieszczeniem wprasowanej masy zapłonowej w boczną część łuski. Iglica musi uderzyć z bok kryzy w celu rozpoczęcia zapłonu prochu. Cena broni palnej tego rodzaju przeważnie jest niższa od broni centralnego zapłonu co powoduję zwiększenie jej atrakcyjności. Jest to bron często wykorzystywana jako broń sportowa a w niektórych krajach również jako broń myśliwska. Stosuje się również konwersje kalibru, które pozwalają na zastosowanie nabojów bocznego zapłonu kalibru np. 22LR w pistoletach 9 para. Przykładem tego może być konwersja Advantage Arms dostępna u nas w sklepie

- broń długa

Kolejnym podziałem broni palnej można dokonać ze względu na jej budowę. Dłuższa lufa stosowana jest głównie w karabinkach, strzelbach i sztucerach. Taka broń palna da o wiele większą precyzję strzału na dalszych dystansach. Jest za to mniej poręczna i cięższa od broni używanej do np. ochrony osobistej czyli pistoletu lub rewolweru

- broń krótka

Broń krótka palna stosowana jest przede wszytkim w ochronie a także jako zapasowa broń jeśli chodzi o użycie w służbach mundurowych. Dla wielu osób broń palna stanowi narzędzie do uprawiania sportu strzeleckiego. Ze względu na swoją poręczność jest o wiele łatwiejsze przechowywaniu od broni palnej dłuższej. Współczesna broń palna krótka to przede wszystkim pistolety i rewolwery w różnych kalibrach.

Podsumowanie

Oferta broni palnej skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Dzięki temu, że posiadamy różnorodne typy broni palnej możemy je odpowiednio dobrać do potrzeb i przeznaczenia. Krótka broń palna jak również długa broń palna dostępna w naszej ofercie spełni większość oczekiwać strzelców w kraju i zagranicą. Użycie broni palnej z naszej oferty możliwe jest na pokazach, której organizujemy w całym kraju. 

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu pokusiliśmy się o stworzenie broni palnej wg naszych wymagań, którą możesz obejrzeć pod tym linkiem

BROŃ MARKI MILICON

Zapraszamy również do obejrzenia filmów z recenzjami naszej broni

Ile kosztuje broń palna naszej produkcji? Odpowiedź jest prosta - adekwatnie do swojej wysokiej jakości. Zawsze kładzie duży nacisk na jakość. Koszt uzyskania najwyższej możliwej jakości jest zawsze większy od kosztów wykonania czegoś słabszego więc nasza broń nie jest najtańsza ale na pewno jest gotowa do najcięższych warunków.