Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji znajdziesz tu: Polityka prywatności.
  • Darmowa wysyłka 400

Śledź nas na Facebooku

automatyczne OTF 

automatyczne OTF

Nóż sprężynowy OTF

Nóż OTF (ang. out the front) to rodzaj noża sprężynowego, który charakteryzuje się tym, że ostrze wysuwa się z głowicy noża wprost na wierzch. Mechanizm działania noża OTF polega na tym, że sprężyna naciągnięta wewnątrz rękojeści noża jest zwalniana, co powoduje, że ostrze szybko i precyzyjnie wysuwa się z głowicy. W przypadk...

Nóż sprężynowy OTF

Nóż OTF (ang. out the front) to rodzaj noża sprężynowego, który charakteryzuje się tym, że ostrze wysuwa się z głowicy noża wprost na wierzch. Mechanizm działania noża OTF polega na tym, że sprężyna naciągnięta wewnątrz rękojeści noża jest zwalniana, co powoduje, że ostrze szybko i precyzyjnie wysuwa się z głowicy. W przypadku noża OTF z wysuwaniem sprężynowym, ostrze jest zablokowane, gdy jest w pozycji wciągniętej, a następnie jest swobodnie wysuwane przez ruch sprężyny w rękojeści noża. Ostrze jest utrzymywane na swoim miejscu przez blokadę w głowicy noża.

Nóż OTF może działać na różne sposoby - w zależności od konstrukcji, może być automatyczny (samoczynnie wysuwający ostrze), lub z wymaganiem naciągnięcia sprężyny przez użytkownika (manualny). Wszystkie noże OTF mają jedną rzecz wspólną: ostrze wysuwa się z przodu rękojeści, a nie z boku, jak w przypadku tradycyjnych noży składanych. Najczęściej noże OTF są wyposażone w specjalny suwak, który pozwala na wysunięcie ostrza z głowicy noża. Po wykorzystaniu noża, ostrze jest z powrotem chowane do rękojeści przy pomocy suwaka lub innej blokady, która zabezpiecza ostrze przed przypadkowym wysunięciem.


Nóż sprężynowy typu otf, zwany także nożem automatycznym otf, to nóż z ostrzem wysuwanym z głowni wysuwanej z górnej części ostrza. Mechanizm wysuwania noża działa za pomocą sprężyny, co umożliwia szybkie i łatwe schowanie noża, gdy przestaje być potrzebny.

Najlepsze noże otf wykonane są z materiałów o dużej wytrzymałości, co sprawia, że są one solidne i trwałe. Ostrza noży otf są zwykle gładkie, a ich twardość jest na bardzo wysokim poziomie, co czyni je idealnymi narzędziami zarówno do codziennych czynności, jak i do zadań wymagających precyzji i skuteczności.

Rękojeść noża otf wykonana jest z różnych materiałów, w zależności od producenta i modelu. Długość rękojeści umożliwia wygodne noszenie noża, a materiał rękojeści może wpłynąć na wygodę chwytu i stabilność narzędzia. Części ostrza znajdują się w rękojeści, co umożliwia łatwe i szybkie otwarcie noża.

Atutem noży otf jest wysoka jakość wykończenia zarówno ostrza, jak i rękojeści. Szlif ostrza jest bardzo wysoki, co pozwala na precyzyjne cięcie, a części rękojeści są zwykle pokryte specjalną powłoką, która zapobiega poślizgnięciu się noża w dłoni.

Noże typu otf są popularne ze względu na swoją funkcjonalność i wygodę użycia. Wysoka jakość noży automatycznych otf wynika z mocnej sprężyny, która pomaga w szybkim wysuwaniu ostrza za pomocą suwaka. Dzięki temu, noże otf są idealne do przenoszenia i wykorzystywania w różnych sytuacjach.

Długość całkowita noża otf zwykle mieści się w granicach 20-30 cm, co czyni go odpowiednim narzędziem do wielu czynności, w tym do użytku codziennego, wędrówek poza miasto, a także do zadań wymagających wysokiej precyzji. Noże otf marki zwykle są wykonywane z najlepszych materiałów, co gwarantuje ich trwałość i wytrzymałość. Klips noża otf to element umieszczony na części rękojeści, który umożliwia przenoszenie noża w sposób wygodny i bezpieczny.

Więcej