Aktywne filtry

Okulary strzeleckie

Jeśli chodzi o ochronę oczu podczas strzelania, niezwykle ważne jest, aby wybrać odpowiednie okulary ochronne. Oprócz standardowych okularów ochronnych, na rynku dostępne są także specjalne modele okularów balistycznych. Modele te zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu norm balistycznych i chronią wzrok w przypadku użycia broni strzeleckiej.

Jeśli posiadamy wady wzroku, istnieje możliwość skorzystania z okularów korekcyjnych, które można dopasować do okularów strzeleckich. Jednakże, w większości przypadków, okulary strzeleckie zapewniają już odpowiednią ochronę i nie ma potrzeby używania dodatkowych okularów korekcyjnych.

Jeśli szukamy okularów balistycznych, warto zwrócić uwagę na producentów oferujących szeroką gamę modeli okularów strzeleckich, takich jak np. Nighthawk, Wiley, ESS, Tempest czy te z Magpul . Oprócz okularów balistycznych, na rynku dostępne są także okulary ochronne przeznaczone specjalnie do strzelania.

Jak wybrać odpowiednie okulary strzeleckie?

  1. Ochrona przed cząstkami: Okulary na strzelnicę powinny być wyposażone w specjalne soczewki, które zapewniają ochronę przed cząstkami materiałów, które mogą się pojawić podczas oddawania strzałów.

  2. Ochrona przed promieniowaniem UV: Ważne jest, aby okulary na strzelnicę były wyposażone w soczewki, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, które może wpływać na zdrowie oczu.

  3. Kompatybilność z urządzeniami optycznymi: Jeśli strzelasz z bronią wyposażoną w lunetę lub kolimator, warto wybrać okulary, które są kompatybilne z tymi urządzeniami. Można wybrać modele z soczewkami polaryzacyjnymi, które zapobiegają odblaskom i poprawiają widoczność celu.

  4. Wygodny krój: Okulary na strzelnicę powinny mieć wygodny krój, który nie będzie przeszkadzał podczas celowania i oddawania strzałów. Warto wybrać modele z regulowanymi noskami i ramkami, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie.

  5. Barwa soczewek: W zależności od warunków oświetleniowych na strzelnicy, warto wybrać soczewki w odpowiedniej barwie. Na ogół stosuje się soczewki w kolorze szarym lub żółtym, ponieważ zapewniają one odpowiednią widoczność w różnych warunkach.

Czym są okulary ochronne a czym są okulary balistyczne ?

Okulary balistyczne i okulary ochronne to dwa różne rodzaje okularów, przeznaczone do różnych celów i zapewniające różne poziomy ochrony.

Okulary ochronne są przeznaczone do użytku w miejscach pracy, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia oczu przez cząstki, substancje chemiczne lub promieniowanie UV. Okulary ochronne zapewniają ochronę przed tymi zagrożeniami i są często stosowane w przemyśle, budownictwie, górnictwie oraz w innych dziedzinach, gdzie istnieje ryzyko urazu oka.

Okulary balistyczne natomiast są zaprojektowane specjalnie do ochrony oczu przed uszkodzeniem przez pociski i inne niebezpieczne czynniki, które mogą wystąpić podczas działań taktycznych, strzelania i działań militarnych. Okulary balistyczne posiadają soczewki wykonane z poliwęglanu lub innego materiału balistycznego, które są odporni na uderzenia i wybuchy. Okulary te spełniają surowe normy wojskowe, zapewniając ochronę przed pociskami i odłamkami.

Podsumowując, okulary ochronne i balistyczne różnią się przeznaczeniem i poziomem ochrony, którą zapewniają. Okulary ochronne są zaprojektowane do ochrony przed uszkodzeniem oczu związanym z pracą w miejscach, gdzie występują niebezpieczeństwa, takie jak substancje chemiczne, pyły i promieniowanie UV, podczas gdy okulary balistyczne są przeznaczone do ochrony przed pociskami i innymi zagrożeniami związanymi z działaniami taktycznymi i militarnymi.