Aktywne filtry

Nóż automatyczny (nóż sprężynowy)

Nóż automatyczny jest to najczęściej nóż sprężynowy. Jego konstrukcja jest oparta na mechanizmie sprężynowym, który posiada zabudowane we wnętrzu chwytu mocne sprężyny lub system sprężyn, które podczas napinania w wyniku użycia "spustu" wystrzeliwują - wysuwają ostrze noża. Wyróżniamy wiele typów noży automatycznych, które można podzielić ze względu na zastosowany mechanizm sprężynowy, rodzaj zastosowanego spustu do otwarcia noża a także sposobu jego składania. Podczas otwierania klingi słyszalny jest charakterystyczny klik odróżniający pracę klingi przy jej otwieraniu od innych typów noży. Zalety noży sprężynowych doceniają użytkownicy, którzy cenią sobie szybkość otwarcia ostrza. I każdy nóż sprężynowy ręcznie spasowany będzie działał bezawaryjnie przy odpowiedniej dbałości o konserwację. Jedną z wiodących na rynku firm, produkujących noże sprężynowe rozkładane jest marka MICROTECH. Gdzie znajdziecie noże tej marki? Są na naszej stronie TUTAJ

Microtech

Postaramy się omówić konstrukcje typów noży sprężynowych na bazie tej marki. Co wyróżnia noże marki Microtech od pozostałych noży sprężynowych? Podobnie jak produkowane przez inne marki są to noże sprężynowe rozkładane, jednak różnią się projektem mechanizmy automatycznego otwierania. Co pomaga spełnić cechy niezawodnego noża automatycznego? W omawianym mechanizmie sprężyna jest napinana tylko i wyłącznie podczas otwierania i chowania ostrza a w każdym innym przypadku pozostaje zwolniona (mamy tu na myśli nóż sprężynowy typu OTF Open To Front, jest on najpopularniejszym typem noża). To cecha dobrych noży sprężynowych. Nóż sprężynowy otwarcie ostrza: w nożach typu OTF jest powodowane przez przesunięcie suwaka do przodu podczas czego nóż wydaje charakterystyczny dźwięk, natomiast przesunięcie suwaka w tył powoduje schowanie się ostrza w rękojeści, w nożach otwieranych na bok wyzwolenie ostrza noża jest powodowane przez naciśnięcie przycisku, natomiast schowanie noża odbywa się ręcznie po naciśnięciu przycisku. OTF noż sprężynowy sprawia, że w określonych sytuacjach może być traktowany jako nóż wojskowy. Poniżej przedstawiamy linki do takich dwóch konstrukcji:

Mictrotech Combat Troodon

Microtech Socom Elite

Noże automatyczne Microtech to wyróżniające noże sprężynowe na tle innych marek ze względu nie tylko na konstrukcję mechanizmu otwierającego, ale także na wzornictwo zarówno głowni jak i rękojeści. Wybierając nóż sprężynowy wielu użytkowników poza zwróceniem uwagi na zastosowane do jego produkcji materiały, zwraca szczególną uwagę na jego wygląd. Szeroki wybór noży jaki zapewnia Microtech ułatwia wybór dla kupujących. Rodzaje noży, które oferuje powyższa marka to nie tylko nóż automatyczny, ale na takich w tej kategorii się skupimy. Jak wspomnieliśmy wybór noży sprężynowych jest warunkowany przez różne czynniki a w szczególności ich docelowe zastosowanie np. czy ma to być nóż taktyczny, nóż EDC, itp Różne rodzaje noży w ofercie dają spory wybór dla ich użytkowników w zależności ich zastosowania.

Inne marki noży automatycznych

W naszej ofercie pozostałych noży sprężynowych posiadamy także takie noże sprężynowe marki, jak Heretic Knivesoraz SchradeTa pierwsza to szeroki wybór noży sprężynowych premium, wywodzących się z marki Microtech. Schrade ma w swojej ofercie noże sprężynowe rozkładane w bardziej przystępnych cenach w porównaniu do innych wymienionych producentów.