Aktywne filtry

Luneta celownicza

Lunety celownicze to bardzo ważna część broni, zwłaszcza w przypadku broni myśliwskiej i snajperskiej. Oferta lunet celowniczych jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno lunety myśliwskie, jak i lunety celownicze zmiennym powiększeniem, lunety celownicze stałym powiększeniem, a także lunety celownicze kolimatory.

Wybierając lunetę, należy dokładnie zastanowić się nad jej parametrami, takimi jak stałe powiększenie lunet, siatkę celowniczą, a także możliwość zmiany powiększenia. W przypadku lunet myśliwskich należy również brać pod uwagę krótkie odległości, które wymagają innych parametrów lunety niż odległości dalekie.

Lunety celownicze występują w różnych konfiguracjach i oferują różne powiększenia. Można wybierać spośród lunet oferujących powiększenie od kilku do kilkudziesięciu razy. Istnieją również lunety celownicze dalekiego zasięgu, które pozwalają na celowanie na bardzo duże odległości.

Jeśli szukasz idealnej lunety celowniczej, powinieneś wybrać taką, która ma odpowiednie powiększenie przeznaczone dla twojej broni i odległości, na których będziesz używać jej najczęściej. Luneta celownicza powinna również posiadać siatkę celowniczą lub krzyż celowniczy, które ułatwiają precyzyjne celowanie.

W ofercie posiadamy lunety celownicze vortex oraz lunety myśliwskie. Oferujemy najbogatszą ofertę lunet, które są zarówno niezawodne, jak i profesjonalne. Lunety celownicze vortex są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie lunet na rynku.

Lunety celownicze zapisują odległość oka, co pozwala na dopasowanie lunety do potrzeb użytkownika. Lunety celownicze zmiennym powiększeniem, jak również lunety celownicze kolimatory, są dostępne w wielu konfiguracjach i z różnymi siatkami celowniczymi.

Lunety biegowe

Luneta biegowa to specjalny rodzaj lunety celowniczej, którą można stosować podczas uprawiania biegów z bronią. Często używana w strzelaniu na dystansie 300 m, luneta biegowa pozwala na dokładne i precyzyjne celowanie nawet w trudnych warunkach. Luneta biegowa różni się od tradycyjnych lunet celowniczych przede wszystkim zastosowaniem specjalnego mechanizmu regulacji. Umożliwia on szybkie i precyzyjne dopasowanie lunety do odległości celu, bez konieczności zdejmowania oka z celownika.

W ofercie producentów dostępne są różne modele lunet biegowych, różniące się m.in. wielkością, powiększeniem, a także rodzajem siatki celowniczej. Przy wyborze lunety biegowej należy zwrócić uwagę na jej parametry, aby dopasować ją do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Lunety noktowizyjne

Lunety noktowizyjne to specjalne urządzenia optyczne, które umożliwiają obserwację w warunkach słabego oświetlenia lub całkowitej ciemności. Działają one na zasadzie przetwarzania światła podczerwonego na obraz widoczny dla ludzkiego oka.

Lunety noktowizyjne są powszechnie stosowane przez służby mundurowe, takie jak policja, wojsko czy straż pożarna, ale także przez myśliwych i hobbystów. Pozwalają one na obserwację zwierząt lub innych obiektów w nocy bez zakłócania ich naturalnego trybu życia.

Lunety noktowizyjne są zazwyczaj wyposażone w tubę obiektywu, system kamer, wyświetlacz, źródło zasilania oraz układ sterujący. W zależności od modelu, mogą mieć różne funkcje, takie jak automatyczna regulacja jasności, możliwość zmiany koloru obrazu czy tryb oszczędzania energii.

Lunety termowizyjne

Lunety termowizyjne to zaawansowane urządzenia optyczne, które wykorzystują technologię termowizyjną do obrazowania obiektów w ciemności lub podczas ograniczonej widoczności. Działają one na podobnej zasadzie jak lunety noktowizyjne, ale zamiast wykorzystywać promieniowanie świetlne, używają promieniowanie podczerwone.

Lunety termowizyjne pozwalają na wykrywanie ciepła emitowanego przez obiekty, co umożliwia obrazowanie nawet w całkowitej ciemności lub w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak mgła czy opady deszczu i śniegu. W przeciwieństwie do lunet noktowizyjnych, lunety termowizyjne nie wymagają żadnego źródła światła, dzięki czemu są w stanie wykryć obiekty nawet za przeszkodami, takimi jak krzewy czy drzewa..

Lunety termowizyjne oferowane są w różnych konfiguracjach i o różnych parametrach, w zależności od potrzeb użytkownika. Najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze lunety termowizyjnej, to między innymi: rozdzielczość, zakres temperatur, powiększenie, pole widzenia oraz odporność na warunki atmosferyczne.

Jaką lunetę celowniczą wybrać ?

Wybór odpowiedniej lunety celowniczej zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj broni, cel użytkowania, odległość strzelania i warunki atmosferyczne. Oto kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze lunety celowniczej:

  1. Rodzaj broni: Każda broń ma swoje specyficzne wymagania dotyczące lunety celowniczej. Na przykład luneta przeznaczona do karabinu myśliwskiego będzie miała inny zestaw cech niż ta przeznaczona do karabinu snajperskiego.

  2. Odległość strzelania: Jeśli zamierzasz strzelać z dużej odległości, warto wybrać lunetę z większym powiększeniem. Jeśli strzelasz z krótkiej odległości, lepiej wybrać lunetę z mniejszym powiększeniem.

  3. Warunki atmosferyczne: W zależności od pory dnia, warunków atmosferycznych i rodzaju terenu, możesz potrzebować innej lunety. Na przykład w przypadku strzelania w słoneczny dzień przydatna będzie luneta z regulacją jasności.

  4. Budżet: Lunety celownicze są dostępne w różnych cenach, więc zawsze warto zacząć od określenia swojego budżetu.

  5. Marka i model: Ostatnim czynnikiem jest marka i model lunety. Większość renomowanych producentów oferuje różne modele, które różnią się od siebie cechami i funkcjami.

Podsumowując, dobór odpowiedniej lunety celowniczej zależy od wielu czynników. Warto zwrócić uwagę na rodzaj broni, odległość strzelania, warunki atmosferyczne, budżet oraz markę i model lunety. Przed zakupem warto też dokładnie przeanalizować dostępne opcje, aby wybrać najlepszą lunetę dla swoich potrzeb.

W naszym sklepie posiadamy szeroką ofertę lunet Vortex (link poniżej)

https://milicon.pl/szukaj?search_query=vortex&submit_search=&orderby=quantity&orderway=desc