Aktywne filtry

Przyrządy celownicze

Przyrządy celownicze są niezwykle ważnymi elementami broni palnej, a ich jakość i precyzja wpływa na skuteczność strzału. Wśród szerokiej gamy dostępnych produktów znajdują się celownicze typu flip up czyli składane przyrządy celownicze, celowniczy magpul, magpul mbus, magpul mbus pro, celowniczy fab, celowniczy mft, celownicze pro series, celownicze diamondhead i wiele innych. Większość celowników umożliwiają łatwe montowanie i demontowanie przyrządów celowniczych, co czyni je idealnymi dla osób, które często korzystają z broni palnej.

Przyrządy celownicze strzeleckie to precyzyjne i sprawdzone produkty, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Elementy przyrządów celowniczych składają się z muszki składanej mbus, magpul mbus pro rear, celowniczy magpul oraz front offset. Wiodący producenci oferują produkty wykonane z polimeru, w tym muszki typu flip up mbus oraz. Przyrządy wykonano z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia ich niezawodność i precyzję.

Szczerbina i muszka składana

Składane przyrządy celownicze to rodzaj przyrządów celowniczych, które mogą zostać złożone w celu zmniejszenia gabarytów broni lub w celu schowania ich przed uszkodzeniem podczas transportu lub przenoszenia broni. Składane przyrządy celownicze znajdują zastosowanie w wielu rodzajach broni palnej, w tym w pistoletach, karabinkach, strzelbach czy karabinach snajperskich.

Do składanych przyrządów celowniczych zaliczamy przede wszystkim składane szczerbinki i muszki. Są one wyposażone w mechanizmy składania, które umożliwiają złożenie ich w jedną kompaktową całość. Dzięki temu broń staje się bardziej przenośna i łatwiejsza w transporcie.

Przyrządy do broni krótkiej

Wymiennych przyrządach celowniczych do pistoletów można znaleźć wiele różnych rodzajów, co pozwala na dostosowanie celownika do indywidualnych potrzeb strzelca oraz specyfiki strzelaniny. Wymienne przyrządy celownicze to część wyposażenia broni palnej, która pozwala na precyzyjne celowanie oraz zwiększenie skuteczności strzału.

Do wymiennych przyrządów celowniczych do pistoletów zaliczamy przede wszystkim szczerbinki i muszki. Są to podstawowe przyrządy celownicze, które znajdują się na standardowej wersji większości pistoletów. Wymienne szczerbinki pozwalają na dostosowanie celownika do potrzeb strzelca, na przykład w zależności od warunków oświetleniowych czy charakteru strzelaniny. Muszki z kolei mogą mieć różne wymiary oraz kolory, co również wpływa na łatwość celowania i trafność strzału.

Wiodącymi producentami akcesoriów są POF USA, Magpul, Night Fision i KNS