Aktywne filtry

Akcesoria do AR-15

Akcesoria do AR-15 to bardzo obszerny temat, a szczegóły dotyczące każdego produktu mogą mieć różne warianty. W ofercie znajdują się między innymi produkty firmy Strike Industries czy też Magpul.

W ofercie można znaleźć również zestawy sprężyn, selektory ognia, zwalniacze zamka, kabłąki spustowe oraz przyciski zwalniacza magazynka. Produkty te są wykonane z różnych materiałów, w zależności od ich przeznaczenia i przeznaczone są dla różnych typów broni palnej.

W ofercie znajdują się także produkty pasujące do różnych karabinków platformy AR-15, takie jak szyny RIS, chwyty pistoletowe Magpul, amunicja pistoletowa czy magazynki Magpul PMAG. Produkty te wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i niezawodność.

Każdy produkt posiada dokładny opis, który pozwala na dokładne poznanie jego parametrów i funkcjonalności. Oferujemy produkty różnego typu, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Uchwyt pistoletowy Magpul czy przycisk zwalniacza to tylko kilka przykładów produktów, które znajdziesz w naszej ofercie.

Chwyt Pistoletowy

Chwyt pistoletowy AR-15 to jedno z popularnych akcesoriów do tej broni palnej. Jest to element, który pozwala na pewniejsze i wygodniejsze trzymanie karabinka, co przekłada się na dokładność strzałów. Chwyty pistoletowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie.

Warto zwrócić uwagę na to, aby chwyt pistoletowy był ergonomiczny i dobrze dopasowany do kształtu dłoni, aby zapewnić jak najwygodniejsze trzymanie broni. Dodatkowo, niektóre modele chwytów posiadają w sobie dodatkowe schowki na baterie lub narzędzia, co jest bardzo praktyczne w trakcie strzelania.

Selektor Ognia

Selektor ognia w karabinkach AR-15 umożliwia zmianę trybu ognia między ogień pojedynczy, ognia trójstrzałowy (w niektórych wersjach) i ognia ciągłego. W standardowej konfiguracji, selektor ognia umieszczony jest po lewej stronie karabinka, w pobliżu kabłąka spustowego, gdzie jest łatwo dostępny dla strzelca. W przypadku karabinków AR-15 przeznaczonych do użytku cywilnego, selektor ognia zwykle jest ograniczony tylko do trybu ognia pojedynczego. W karabinkach przeznaczonych dla sił zbrojnych lub policji, selektor ognia może oferować tryb ognia trójstrzałowego lub ciągłego. Istnieją także opcje selektorów ognia, które pozwalają na szybkie przełączanie między trybami ognia, z jednej strony na drugą, bez potrzeby zmiany położenia ręki na kabłąku spustowym.

Powiększona dźwignia zwalniacza zamka

Powiększona dźwignia zwalniacza zamka to popularne akcesorium stosowane w karabinkach AR-15. Jest to część, która zwiększa łatwość operowania zamkiem po wystrzeleniu ostatniego naboju lub podczas przerywania ognia. Dzięki powiększonemu rozmiarowi dźwigni, użytkownik może szybko i łatwo manipulować zamkiem za pomocą kciuka, co zwiększa efektywność i tempo strzelania.

Powiększone dźwignie zwalniacza zamka są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, a niektóre z nich mają specjalne wykończenie, które zapewnia lepszy chwyt i kontrolę. Niektóre modele posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak podwójne dźwignie, co umożliwia operowanie zamkiem za pomocą obu rąk, lub specjalny profil, który zapobiega przypadkowemu zaciągnięciu magazynka.

Akcesorium to jest szczególnie przydatne dla strzelców, którzy korzystają z karabinków AR-15 w celach taktycznych lub sportowych. Powiększona dźwignia zwalniacza zamka zapewnia szybsze i bardziej efektywne przeładowanie, co może znacząco poprawić wyniki strzelania.

Zwalniacz magazynka

Zwalniacz magazynka do AR-15 to popularny akcesorium, które pozwala szybko i łatwo wymieniać magazynki w czasie strzelania. Zwykle montuje się go na dolnej części chwytu pistoletowego, co umożliwia szybki i intuicyjny dostęp do dźwigni zwalniającej magazynek.

Istnieją różne rodzaje zwalniaczy magazynka do AR-15, w tym takie z ergonomicznym kształtem lub posiadające powiększoną dźwignię, co ułatwia obsługę broni. Niektóre modele posiadają również regulację siły zwalniania magazynka, co pozwala dostosować ustawienia do indywidualnych preferencji strzelca.

Obustronna dźwignia przeładowania

Obustronna dźwignia przeładowania to popularny dodatek do karabinów AR-15, który pozwala na łatwiejsze i szybsze przeładowanie broni. Dzięki temu, że dźwignia przeładowania jest obustronna, można nią operować zarówno lewą, jak i prawą ręką, co jest szczególnie przydatne dla osób leworęcznych lub w sytuacjach, gdy trzeba szybko i sprawnie przeładować broń.

Obustronne dźwignie przeładowania są zwykle wykonane z aluminium lub stali i łatwo montuje się je w miejsce oryginalnej dźwigni przeładowania. Większość modeli jest kompatybilna z różnymi wersjami karabinów AR-15 i oferuje różne rozmiary i kształty, aby dopasować się do indywidualnych preferencji użytkownika.

Dodatkowo, obustronne dźwignie przeładowania zwykle są bardziej ergonomiczne niż standardowa dźwignia, co pozwala na łatwiejsze i bardziej naturalne jej użytkowanie. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy szybkość i precyzja są kluczowe, np. podczas strzelania dynamicznego lub w sytuacjach obronnych.

Mechanizmy spustowe

Mechanizmy spustowe do AR-15 to akcesoria, które pozwalają na indywidualne dostosowanie charakterystyki spustu. Istnieje wiele różnych mechanizmów spustowych, a wybór zależy od preferencji użytkownika i przeznaczenia broni.

Standardowe mechanizmy spustowe w AR-15 to spust jednostrzałowy i spust dwustrzałowy. W przypadku spustu jednostrzałowego, za każdym razem, gdy naciśnięty jest spust, wystrzelony jest tylko jeden nabój. W przypadku spustu dwustrzałowego, za każdym razem, gdy naciśnięty jest spust, wystrzelone są dwa naboje - jeden po naciśnięciu spustu, a drugi po zwolnieniu.

W przypadku mechanizmów spustowych do AR-15, można także zastosować spusty z regulacją wagi spustu, jak i również z regulacją charakterystyki spustu - długością i oporem drogi spustowej oraz czasem zwalniania spustu.

Innym rodzajem mechanizmów spustowych są spusty drop-in, czyli gotowe moduły, które można łatwo zamontować w broni bez potrzeby ingerencji w sam mechanizm spustowy. Tego typu mechanizmy pozwalają na szybką zmianę charakterystyki spustu bez konieczności specjalistycznej wiedzy i narzędzi.

Łoża i szyny

Łoża i szyny to kluczowe akcesoria do AR-15, które pozwalają użytkownikom dostosować broń do swoich potrzeb i preferencji. Łoża dostępne są w różnych konfiguracjach, materiałach i kolorach. Najczęściej spotykanymi typami łóż są stalowe, aluminiowe i tworzywowe, które zapewniają różne poziomy wytrzymałości i lekkości.

Szyny to natomiast uchwyty montowane do łoża, które pozwalają na instalację różnych akcesoriów, takich jak lunety, kolimatory, latarki czy laserowe wskaźniki celu. Popularnymi typami szyn są szyny Picatinny i szyny Weaver, które zapewniają pewne różnice w konstrukcji i sposobie montażu.