Kalkulatory balistyczne (stacje pogodowe)

Kalkulatory balistyczne bazujące na wykorzystaniu stacji pogodowej są podstawowym wyposażeniem każdego strzelca, który chce strzelać z broni palnej na dłuższe dystanse. Dzięki takim urządzeniom jak kalkulatory balistyczne kestrel z wbudowanym kalkulatorem balistycznym uzyskanie niezbędnych poprawek bazując na zmierzonych danych wejściowych jak siła i kierunek wiatru, prędkość pocisku, temperatura czy wilgotność powietrza staje się bajecznie proste. Pomimo swojego małego rozmiaru kompaktowa stacja pogodowa Kestrel posiada w miarę duży i czytelny ekran pozwalający na szybki i pewny odczyt danych. urządzenie posiada możliwość połączenia z komputerem w celu przekazania danych poprzez Bluetooth dzięki specjalnej końcówce lub bezpośrednio przez urządzenie (w zależności od modelu). Ułatwia to aplikacji kestrel link. W celu jak najlepszego wykorzystania stacji pogodowej kestrel z kalkulatorem balistycznym konieczne jest zmierzenie prędkości wylotowej pocisku. Są to jedyne dane jakie trzeba wprowadzić z zewnętrznego urządzenia gdyż dane pogodowe są mierzone przez stacje pogodowe.

Różnice pomiędzy kalkulatorami balistycznymi Kestrel

Główną różnicą pomiędzy modelem 5700X oraz 5700 Elite jest zastosowanie szybszego procesora w tym pierwszym jak również możliwość regulowania siły sygnału Bluetooth. Kalkulator balistyczny applied ballistics jest w obu przypadkach jednakowy i daje możliwość mierzenia lotu pocisku do 5500 jardów. Tańszą i prostszą wersją jest mode Kestrel 5700, który również dysponuje komputerem balistycznym kestrel ale ma ograniczenia pomiaru do 3800 jardów.

Akcesoria do stacji pogodowych Kestrel

Do stacji pogodowych kestrel stworzono wiele przydatnych akcesoriów. Należą do nich chociażby zewnętrzne wyświetlacze montowane do broni ułatwiające odczyty poprawek. Występują też specjalne pokrowce do przenoszenia stacji pogodowych, które ułatwiają wykorzystanie w sytuacjach taktycznych jak również podczas strzela sportowych z broni palnej.

Podsumowanie

Podsumowując komputery balistyczne kestrel jest bogatym w funkcje kalkulatorem balistycznym i wiodą prym wśród profesjonalnych stacji pogodowych