Aktywne filtry

GLOCK - pistolet historia

Glock - to słowo kojarzy się z niezwykłą niezawodnością, precyzją i mocą. To pistolet, który jest używany przez wiele służb mundurowych na całym świecie, a także przez cywilów, którzy cenią sobie jakość i niezawodność.

Początek przygody pełnej odmian, zmian i kontrowersyjnych rozwiązań. Zaczyna się w latach 80tych kiedy ten rewolucyjny pistolet został opracowany w Austrii w biurze projektowym Gastona Glocka pod nazwą "p80", który po latach stał się broń krótką pierwszego wybory wielu strzelców w tym przydziałowym pistoletem w wielu armiach czy też pistoletem fbi.

Pistolety są jak pliki cookie trzeba je zaakceptować

Firma Glock wypuściła ponad 30 różnych modeli pistoletów glock w wielu generacjach stosując szereg sprawdzonych rozwiązań by sukces pistoletu glocka składał się nie tylko z niezawodności i precyzji strzału ale i ergonomii chwytu i ogólnej możliwości modyfikacji. Każdy może dobrać pod siebie odpowiednią wielkość nakładek na chwyt czy też twardość spustu.

Akcesoria do pistoletów glock - podział

Znawcy tematu docenią ilość produktów do pistoletów glock gen 1-5 w naszej ofercie. Austriacki pistolet glock może zostać zmodyfikowany wręcz o wszystko łącznie z spustem, zamkiem, zwalniaczami zamka i magazynka, dodaniem kolimatora, kompensatora czy też zastosowaniem tytanowych pinów. W naszej ofercie posiadamy również dużą ilość magazynków, mechanizmów spustowych, sprężyn, magazynków, latarek i magweli tak by Twój pistolet glock stał się idealnie dopasowanych do Ciebie.

Mechanizmy spustowe do pistoletu Glock są jedną z najbardziej odczuwalnych modyfikacji nie zależnie na model pistoletu który modyfikujemy. Wymiana spustu zmienia dynamikę pracy na nim z racji na możliwość regulacji zarówno siły nacisku, samej drogi spustu czy też dużo wyraźniejsze zerwanie spustu i jego reset.

Przyrządy celownicze do pistoletów glock gen 1-5 - możemy wyróżnić parę rodzajów muszek i szczerbinek między innymi niskie klasyczne lub trytowe do strzelań nocnych, przyrządy wysokie do korzystania z kolimatorów czy też tłumików. Warto wspomnieć o łatwości demontażu szczerbinki i muszki której na pewno każdy podoła samemu z użyciem podstawowych narzędzi.