Aktywne filtry

Czym jest tarcza strzelecka i dlaczego jest Ci potrzebna

Tarcze strzeleckie to specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane cele, na które strzelcy celują podczas treningów strzeleckich lub zawodów strzeleckich. Tarcze strzeleckie różnią się między sobą rozmiarem, kształtem, kolorem i materiałem, z którego są wykonane.

Jaka tarcza strzelecka jest dla Ciebie ?

W zależności od typu strzelania, istnieją różne rodzaje tarcz strzeleckich. Tarcze strzeleckie dla strzelców sportowych zazwyczaj mają okrągły lub prostokątny kształt i podzielone są na wiele sektorów, co ułatwia punktację. Tarcze strzeleckie do treningów wojskowych i policyjnych mają bardziej realistyczny kształt i przedstawiają sylwetkę człowieka lub celu do zestrzelenia.

Wykonanie produktu

Tarcze strzeleckie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak papier, tektura, metal czy tworzywa sztuczne. Wybór materiału zależy od celu, dla którego tarcza będzie używana oraz od rodzaju broni i amunicji, która będzie używana do strzelania.

Ważne jest, aby podczas strzelania stosować się do zasad bezpieczeństwa oraz przestrzegać przepisów dotyczących strzelania w danym kraju.