Aktywne filtry

Celownik kolimatorowy


Kolimator to przyrząd celowniczy, który pozwala na szybkie i precyzyjne namierzenie celu. Dzięki kolimatorowi strzelec może skupić się na punkcie celowniczym, który jest wyświetlany na szkle kolimatora. Wiele modeli kolimatorów posiada możliwość regulacji koloru punktu celowniczego.

Celownik kolimatorowy to jeden z rodzajów przyrządów celowniczych, który umożliwia celowanie w sposób szybki i precyzyjny. Punkt celowniczy jest wyświetlany na szkle kolimatora, co pozwala na szybkie namierzenie celu.

W ostatnim czasie kolimatory uległy zmianie, coraz częściej można spotkać modele z czarnym kolorem punktu celowniczego, ale również zielony montaż oraz tan kolor punktu. Kolimatory vortex cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników broni palnej.

W ofercie dostępne są różne modele kolimatorów, w tym kolimator otwarty oraz celownik holograficzny. Ceny kolimatorów wahają się w zależności od producenta i modelu, ale na rynku można znaleźć zarówno bestsellery, jak i produkty w promocji.

Wybierając kolimator należy zwrócić uwagę na szerokie pole widzenia oraz jasność punktu celowniczego. Kolimator pozwala na szybkie i precyzyjne namierzenie celu, dzięki czemu stanowi ważny element przyrządów celowniczych.

Montaż kolimatora na broni palnej jest łatwy i szybki, a szerokie pole widzenia pozwala na skuteczne namierzanie celu. Kolimator pistoletowy Holosun oraz kolimator typu zamkniętego są popularnymi wyborami wśród strzelców.

Kolimator pozwala na wyświetlenie punktu celowniczego, który jest regulowany pod względem koloru oraz jasności. W przypadku celowników holograficznych można również skorzystać z dodatkowych opcji, takich jak wyświetlanie znaku celowniczego.

Co to jest celownik holograficzny ?

Celownik holograficzny to rodzaj celownika, który wykorzystuje holograficzną technologię do wyświetlania celownika przed oczami strzelca. W przeciwieństwie do tradycyjnych celowników optycznych, celownik holograficzny nie posiada tubusu ani powiększenia obrazu, zamiast tego wykorzystuje projektor holograficzny do tworzenia obrazu celownika w polu widzenia strzelca.

Celownik holograficzny składa się z diody elektroluminescencyjnej (LED) i szklanej płytki holograficznej, która umożliwia projekcję celownika. Strzelec patrzy na celownik przez okno holograficzne, a obraz celownika wyświetlany jest przed oczami, co pozwala na szybkie i precyzyjne celowanie bez konieczności dostosowywania ogniskowej.

Celowniki holograficzne są popularne wśród strzelców sportowych i wojskowych, ponieważ pozwalają na szybkie i precyzyjne celowanie z dużej odległości. Są one również wytrzymałe i odporne na wstrząsy oraz zmiany temperatury i wilgotności, co czyni je idealnymi do zastosowania w trudnych warunkach polowych.

Kolimator otwarty czy zamknięty ?

Kolimator otwarty to taki, który składa się z jednego lub kilku otworów, przez które przechodzi wiązka światła lub cząstek. Kolimator ten służy do kształtowania i wyrównywania wiązki, ale nie zabezpiecza jej przed wpływem otoczenia, co może powodować zniekształcenia wiązki.

Kolimator zamknięty składa się z tuby lub pudełka, które chroni wiązkę światła lub cząstek przed wpływem otoczenia. Kolimator ten ma dodatkową zaletę, że zapewnia ochronę przed wpływem zewnętrznym, co pozwala na utrzymanie stałej i stabilnej wiązki.

Czy warto go montować na broni palnej ?

Podsumowując, kolimator to ważny element przyrządów celowniczych, który pozwala na szybkie i precyzyjne namierzanie celu. W ofercie dostępne są różne modele kolimatorów, które spełniają różne wymagania użytkowników. Warto zwrócić uwagę na szerokie pole widzenia oraz jasność punktu celowniczego, aby dokonać odpowiedniego wyboru w atrakcyjnej cenie.