Aktywne filtry

Dlaczego warto zmienić mechanizm spustowy ?

Mechanizmy spustowe i spusty są kluczowymi elementami każdej broni palnej. Wśród popularnych mechanizmów spustowych można wymienić między innymi mechanizmy Geissele i Timney.

Mechanizm spustowy Geissele to popularny mechanizm stosowany w karabinkach i broni samopowtarzalnej. Ten mechanizm cechuje się niskim napięciem mechanizmu uderzeniowego, co umożliwia szybkie i precyzyjne wystrzały. W ofercie firmy Geissele znajduje się również mechanizm spustowy Geissele Super, który zapewnia jeszcze lepszą kontrolę nad napinaniem mechanizmu.

Mechanizm spustowy Timney to kolejny popularny wybór dla miłośników broni długiej, zwłaszcza dla właścicieli karabinów long rifle. Mechanizm ten zapewnia niskie napięcie mechanizmu, co umożliwia bardziej precyzyjne wystrzały.

Mechanizm uderzeniowy to element działania broni palnej, który zapewnia odpowiednie napięcie mechanizmu i wyzwolenie mechanizmu spustowego. Mechanizmy uderzeniowe dzielą się na mechanizmy pojedynczego działania i mechanizmy samoczynne. Mechanizm spustowy karabinka czy broni samopowtarzalnej jest zazwyczaj wyposażony w mechanizm spustowy, który utrzymuje odpowiednie napięcie mechanizmu uderzeniowego.

Klasyczny spust, spust regulowany a może płaski spust ?

Mechanizm spustowy służy do wyzwolenia ładunku miotającego, który w przypadku broni samoczynnej może być przekazywany automatycznie przez mechanizm spustowy. Elementy mechanizmu spustowego i spusty mogą mieć różne kształty i formy, a jedną z popularnych opcji jest płaski aluminiowy spust.

W przypadku broni powtarzalnej, jak broń samopowtarzalna, manipulacja zamkiem i ręcznie napięcie mechanizmu uderzeniowego są jednymi z najważniejszych elementów działania Broni . W przypadku broni samoczynnej mechanizm spustowy powoduje otwarcie ognia i przekazywanie energii ładunku miotającego.

Mechanizm pojedynczego działania jest popularnym wyborem w przypadku broni jednostrzałowej, gdzie ładunek miotający jest przekazywany tylko po odciągnięciu kurka. W przypadku broni samoczynnej, zaletą mechanizmu jest możliwość wyłącznie ręcznego napięcia mechanizmu, co umożliwia kontrolę nad wystrzałami.

W ofercie dostępne są również spusty Timney Competition i Timney Tikka, które są popularne w przypadku broni samopowtarzalnej .