Aktywne filtry

Latarki taktyczne

Latarki taktyczne które przedstawiamy w naszej ofercie posiadają zróżnicowana moc światła w zależności od rodzaju latarki. Aby mieć niezależne źródła światła do broni długiej jak i do broni krótkiej, latarki posiadają różne tryby świecenia i są zasilane akumulatorem lub baterią. Większość latarek w naszej ofercie posiada diody led. Dzielimy je na rodzaje latarek mniejszych oraz większych o różnym natężeniu światła. Latarki które oferujemy pochodzą od najbardziej znanych producentów na świecie takich jak INFORCE, Surefire, Streamlight, Torch oraz Real Avid. Moc świecenia światła led zaczyna się już od 10lm, które to posiadają małe latarki taktyczne mocowane do hełmu, do 1000lm w latarkach do broni długiej (nowoczesne diody LED).

Musimy zadać sobie podstawowe pytanie czy jest nam potrzebna latarka taktyczna?Jak najbardziej tak!

Nigdy nie wiadomo w jakich warunkach lub porze dnia będziemy działać. W naszym sklepie znajdziesz różne typy latarek, oraz rodzaje latarek o mniejszej lub większej mocy światła. Większość latarek taktycznych wykonana jest z aluminium lotniczego co sprawia ze są one odporne na wszelkiego rodzaju uderzenia, rdzę oraz ciężkie warunki atmosferyczne ale mamy również latarki led w obudowie kompozytowej.

latarki dzielimy na :

  • latarki ze zwykłym żarnikiem ale te już powoli odchodzą w niepamięć ze względu słabszy na zasięg światła i wiązki światła,

  • latarki LED w której mieści się najnowszej generacji dioda cree

Latarki LED

Latarki led maja dużą przewagę nad tradycyjnymi latarkami i jest to przede wszystkim bardzo długi czas eksploatacji, czasem działania diody led jak również siłą światła czy zasięg światła

Podział latarek ze względu na przeznaczenie (rodzaje latarek)

latarki pistoletowe

Jest to przeważnie kompaktowa latarka taktyczna, która posiada mniejszą moc niż latarka do broni długiej. Latarki tego typu posiadają zintegrowany włącznik gdyż zastosowanie dołączanego włącznik nie jest możliwe. Czasami takie latarki wyposażone są w zintegrowane wskaźniki laserowe. Taka latarka taktyczna powinna charakteryzować wie jak najniższą wagą aby zbytnio nie obciążać strzelca. Obecni latarki taktyczne przeznaczone do broni wykorzystują diodę led jako źródło światła. Barwa światła wykorzystywana w latarkach jest przeważnie biała. Latarki pistoletowe/latarki taktyczne posiadają kilka trybów pracy na przykład strobo. 

latarki karabinowe

Latarki karabinowe są, w przeciwieństwie do latarek pistoletowych, większe i cięższe. Ze względu na odległości rażenia broni długiej latarki do niej przeznaczone również mają wiązki światła o zwiększonej mocy świecenia. Przeważnie moc świecenia jest kilkukrotnie większa niż w latarkach do broni krótkiej. Dosyć ważną cechą każdej latarki jest kształt wiązki światła. Latarki karabinowe raczej będą posiadały wiązki światła skupione co przekłada się na większy zasięg światła. Równie ważna jest siła światła gdyż bez tego skupiona wiązka nie osiągnie odpowiedniego zasięgu. Latarki karabinowe przeważnie wykonane są z wytrzymałego aluminium lotniczego ale zdarzają się również latarki wykonane w wytrzymałych tworzyw syntetycznych. Przykładem są tutaj latarki LED firmy INFORCE a dokładnie modele WML i WMLx. Latarki te posiadają również możliwość wyboru trybów światła, które pozwala na przykład pracować z latarka przy wykorzystaniu noktowizji lub zastosować tryb strobo. Źródłem zasilania są przeważnie wymienne baterie aczkolwiek zdarzają się latarki akumulatorowe led , których zasilanie odbywa się poprzez naładowanie akumulatora wewnętrznego bez możliwości jego wymiany podczas pracy z bronią. Latarki do broni długiej montuje się bezpośrednio na szynach typu picatinny lub poprzez specjalne adaptery do montażu latarek produkowane przez wiele firm takich jak MAGPUL, INFORCE czy Surefire.

latarki patrolowe (latarki ręczne)

Latarki patrolowe są najcześciej stosowane na ładowania akumulatora jako Policyjny sprzęt taktyczny. Latarki podręczne bo tak można o nich powiedzieć jako przenośne źródło światła oraz przede wszystkim akumulatorowe źródła światła. Latarki ręczne led powinny posiadać różne tryby świecenia oraz nowoczesne diody.

latarki czołowe LED

Latarki czołowe są bardzo funkcjonalne i swietnie sprawdzają się w każdych warunkach, kiedy potrzebujemy źródło światła mając jednocześnie wolne ręce.

Latarki czołowe LED czy ręczne – co będzie lepszym rozwiązaniem?

W naszej ofercie znajdziesz latarki czołowe które można nosić na głowie za pomocą elastycznej taśmy lub podpiąć ją do hełmu lub plecaka.

czym się kierować podczas wyboru latarek taktycznych?

Wśród najważniejszych cech należy wymienić:

  • czas świecenia 

  • zasięg światła

  • barwa światła

  • materiał wykonania 

  • ilość źródeł światła 

  • liczba lumenów

  • ilość trybów pracy