Aktywne filtry

Latarki taktyczne

Latarki taktyczne są specyficzną odmianą latarek. Jest to wyposażenie przeznaczone do użytku w warunkach bojowych w wielu przypadkach umożliwiają montaż latarki na różnego rodzaju broni palnej. Wytrzymałe obudowy latarek taktycznych sprawiają, że są o wiele wytrzymalsze niż zwykłe latarki. Często wykonane są z aluminium lub specjalnych polimerów. Powinny charakteryzować się wodoodpornością. Kolejnym elementem charakteryzującym latarki taktyczne jest duża moc świecenia często przekraczające moc 1000 lumenów.

latarka pistoletowa

Jest to przeważnie kompaktowa latarka taktyczna, która posiada mniejszą moc niż latarka do broni długiej. Latarki tego typu posiadają zintegrowany włącznik gdyż zastosowanie dołączanego włącznik nie jest możliwe. Czasami takie latarki wyposażone są w zintegrowane wskaźniki laserowe. Taka latarka taktyczna powinna charakteryzować wie jak najniższą wagą aby zbytnio nie obciążać strzelca. Obecni latarki taktyczne przeznaczone do broni wykorzystują diodę led jako źródło światła. Barwa światła wykorzystywana w latarkach jest przeważnie biała.

latarka karabinowa

Latarka taktyczna przeznaczona do broni długiej jest przeważnie większa od pistoletowej. To co wyróżnia latarki taktyczne do karabinów to możliwość wykorzystania większej ilości baterii co wpływa na zwiększenie mocy i maksymalny czas świecenia. Nowoczesne latarki taktyczne mogą być wyposażone w dodatkowe opcje jak na przykład tryb stroboskopowy lub wskaźniki laserowe. Czasami występuje również latarki taktyczne z możliwością podświetlenia IR (noktowizja).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze latarki?

Wśród najważniejszych cech należy wymienić:

  • czas świecenia

  • zasięg światła

  • barwa światła

  • materiał wykonania

  • ilość źródeł światła

  • liczba lumenów