RODZINA KARABINKÓW AR-15 MILICON - ALPHA, BRAVO I CHARLIE

Od lat mieliśmy w głowach projekty karabinków jakich chcielibyśmy używać, wiedzieliśmy jak powinny wyglądać, jakie mieć zamontowane podzespoły no i chcieliśmy, aby pomimo ultra, hiper, super ;-) konfiguracji nie kosztowały milionów monet… W tym celu rozpoczęliśmy poszukiwania producenta podzespołów broni palnej, który sprostałby naszym oczekiwaniom. No i udało się! Trafiliśmy na DRG Manufacturing i zaczęliśmy z nimi pracować nad projektem. DRG to koncern, który produkuje wszystkie (tak, wszystkie!) podzespoły potrzebne do zmontowania karabinka AR-15, poczynając od drobnych pinów i sprężynek a kończąc na lufach, komorach zamkowych itp. Firma posiada wiele bardzo zaawansowanych, autorskich projektów w ramach White Label Armory oraz Saltwater Arms, ale produkuje także podzespoły dla wiodących i bardzo znanych marek wytwarzających karabinki AR w USA (z grzeczności nie napiszemy jakich ;-) W pierwszej kolejności rozpoczniemy budowę i sprzedaż trzech modeli z różnej długości lufami i będą to:

Karabinek AR-15 MILICON Alpha 7,5”

7-1.jpg

Karabinek AR-15 MILICON Bravo 10,5”

7-2.jpg

Karabinek AR-15 MILICON Charlie 16”

7-3.jpg

Na desce projektowej jest już także Delta z lufą 12,5”, ale o tym innym razem. Przy doborze podzespołów postawiliśmy sobie oraz DRG poprzeczkę wysoko  W karabinkach znalazły się frezowany upper i lower receiver (technologia billet), lufa o skoku 1:7 wykonana ze stali chromowo - wanadowej 4150 CMV w technologii “button rifled” (przeciągania na zimno), która daje dużą dokładność wykonania lufy oraz zwiększa jej wytrzymałość oraz żywotność lufy. Metoda używana przy lufach używanych w broni typu Modular Sniper Rifles. Zastosowano powłokę BlackNitride+ dla zwiększenia odporności. Karabinek jest wyposażony w obustronne manipulatory – dźwignię przeładowania, bezpiecznik / selektor oraz zrzut zamka. Mechanizm spustowy, który dobraliśmy, czyli La Rue MBT-2S jest obecnie jednym z bardziej cenionych na rynku. Jest to mechanizm dwustopniowy (2.5lb pierwszy stopień oraz 2lb na drugim stopniu). Dodaliśmy lekkie łoże Premium Line w systemie M-LOK o długościach 7, 10, i 15 cali. Nie kombinowaliśmy z montażem regulowanego bloku gazowego, gdyż jak wiemy z doświadczenia początkującym posiadaczom AR15 tylko taki blok „przeszkadza”, natomiast bardziej doświadczeni użytkownicy będą mogli dokupić regulowany blok według swoich preferencji z dużą zniżką u nas. Podobnie sytuacja miała się z urządzeniem wylotowym. Zastosowaliśmy raczej standardowy, wojskowy flash hider A2 Extended z gwintem 1/2x28. W tym przypadku również większość użytkowników karabinków dobiera takie urządzenie według własnych preferencji.

7-4.jpg
Jeśli chodzi o walory wzrokowe ;-) to karabinki będą występowały w różnych kolorach – czarna powłoka – anodyzacja, FDE oraz Tungsten w technologii Cerakote. Nie kombinowaliśmy także jeśli chodzi o osprzęt karabinków. Zastosowaliśmy kolbę Magpul CTR, chwyt pistoletowy MOE K2+, magazynki Magpul a wszystko w kolorze takim samym jak reszta karabinka. Żeby nie było biednie jak w przypadku wielu dostawców nie żałowaliśmy i nie oszczędzaliśmy na mechanicznych przyrządach celowniczych i dodaliśmy Magpul MBUS. Dodatkowo nasze karabinki będą dostarczane w zajebistych pokrowcach/ plecakach marki SAVIOR a nie w kartonowym pudełku. Coś jeszcze? TAK! Zestaw do czyszczenia karabinków AR marki Breakthrough także będzie w komplecie jak również dwa magazynki.

7-5.jpg 
Jeśli chodzi o pewność naszych wyborów, funkcjonalności i wytrzymałości karabinków z rodziny MILICON, dajemy Wam 3 lata gwarancji na cały zestaw oraz 30000 strzałów na lufę.

Przy okazji możecie obejrzeć filmy Szeryfa. Jako pierwszy dostał nasze karabinki i testował je z Mattem. Warto obejrzeć

PIERWSZE WRAŻENIE SZERYFA 

SZERYF TESTUJE NA OSTRONa koniec najważniejsze z ekonomicznego punktu widzenia! Pomimo okoliczności z jakimi wszyscy się w chwili obecnej borykamy, czyli inflacją, podwyżkami wszystkiego, sztucznym zawyżaniem cen, my postanowiliśmy utrzymać cenę, którą obliczyliśmy kilka miesięcy temu podczas projektowania karabinka i będzie to kwota 9500zł (9900zł przy pokrywach Cerakote). Dla jednych pewnie będzie drogo, dla innych będzie tanio w porównaniu, co nasze
karabinki sobą reprezentują. Czas pokaże, to co wiemy już teraz :-).

7-6.jpg

7-7.jpg

7-8.jpg

7-9.jpg

 

7-10.jpg

7-11.jpg